Kategorie:

Co należy wiedzieć o kotłach C.O?

Kotły C.O. znajdują się w użytkowaniu już od wielu lat. Jedyne co się zmienia, z biegiem czasu, to kolejne, ulepszone modele. Takie, które są w stanie zapewnić odpowiednią ilość ciepła nie tylko na powierzchni użytkowej w domach. Kotły C.O. podgrzewają również wodę, dzięki czemu można cieszyć się jej ciepłem nie tylko podczas kąpieli, ale również podczas zwykłego mycia naczyń. Z jakimi rodzajami kotłów ma się do czynienia w obecnych czasach?

Kotły gazowe dwufunkcyjne przepływowe

Obecnie dostępnie kotły można podzielić ze względu na rodzaj ogrzewania wody użytkowej. Pierwszy model – dwufunkcyjny, przepływowy. Po czym można go rozpoznać? Nie posiada on zbiornika na ciepłą wodę. Jest ona podgrzewana – jak sama nazwa mówi – w sposób przepływowy. Ile tej wody ciepłej będzie można mieć? Tyle, ile dokładnie wynosi moc grzewcza kotła. Ich minusem jest to, że nie można ich użytkować we współpracy z kolektorami słonecznymi. Zdecydowaną zaletą jest to, że jeżeli chodzi o cenę, są one naprawdę tanie, dlatego też znajdują się w zasięgu finansowym sporej części osób. Świetnie spisują się one w gospodarstwach domowych. Aczkolwiek, należy uważać na równoczesne odkręcanie dwóch kurków wodnych na przestrzeni domu.

Kotły gazowe jednofunkcyjne

Kolejny model, który można znaleźć w ofercie. Ich cechą charakterystyczną jest osobny pojemnik, który dedykowany jest w całości dla wody ciepłej. Jak łatwo się domyślić – ilość wody ciepłej zależne jest od tego, z jakim dokładnie rozmiarem pojemnika ma się do czynienia. Zaletą tego modelu kotła gazowego jest możliwość podłączenia cyrkulacji wody użytkowej. Wiele osób będzie zadowolonych również z tego, że kocioł jednofunkcyjny ma możliwość „nawiązania” współpracy z kolektorami słonecznymi. Fakt, te kotły są droższe, ale ich cena w przyszłości może się zwrócić pod postacią oszczędności, na jakie kocioł pozwoli. Należy również wiedzieć, że w przyszłości będzie można pomyśleć, aby taki kocioł gazowy rozbudować. Do wyboru są nowoczesne pompy ciepła, czy też kotły na paliwo stałe, itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.